Počelo hokejaško ludilo: Medvjedi krenuli pobjedom!

Hrvatski hokejaški klub Medveščak pobjedom u produžecima krenuo je u srednjoeuropsko hokejaško ligaško natjecanje. U zagrebačkom Domu sportova poražene su Jesenice (6-5)...

Oba je boda fantastičnim udarcem i pogotkom s ruba napadačke trećine Zagrepčanima donio 31-godišnji Kanađanin Robby Sandrock u 47. sekundi produžetka. Imali su u tom trenutku Zagrepčani na ledu igrača više.

Pobjeda u produžetku znači da je Medveščak u prvom kolu osvojio dva boda, a Jeseničani jedan, zahvaljujući neodlučenom ishodu nakon 60 minuta.

Gosti su vodili jedino 1-0 na početku utakmice, no domaća je momčad nošena raspoloženom publikom u vrlo ugodnoj atmosferi popunjene ledene dvorane preokrenula na 4-1 tijekom prve polovice druge dionice dvoboja. Uslijedio je ipak pad koji su Slovenci iskoristili za sustizanje vodstva (4-4).

Ponovno je Medveščak poveo golom Marka Lovrenčića sredinom treće trećine, no na 5-5 je već u sljedećoj, 51. minuti, smanjio Alexander Daeck gurnuvši loptu u mrežu domaćeg vratara, Slovenca Roberta Kristana, klizaljkom.

Najbolji pojedinac u pobjedničkoj momčadi bio je 25-godišnji kanadski Hrvat John Hećimović, strijelac dvaju pogodaka i asistent još pri jednom.