Dva gola Zanoškog

Pobjednički start u 2013.: Medveščak nakon penala slavio u Češkoj!

Za nastavak mrtve trke s Viennom na golu Medvjeda briljirao je Michael Ouzas.

Iako utakmice ovih dviju momčadi, pogotovo u Češkoj, krasi velika efikasnost, prvi dan 2013. godine donio nam je rovovsku borbu u kojoj su se bolje snašli Medvjedi. Nakon kaznenih udaraca dva su boda u džep pospremili zagrebački hokejaši, a s njima su održali korak s vodećom Viennom.

Regularni dio utakmice završio je rezultatom 1:1. Adam Havlik doveo je domaćina u vodstvo u 22. minuti druge trećine, dok je David Brine poravnao na 1:1 u posljednjoj dionici, manje od 12 minuta prije kraja utakmice.

Produžetak je odigran bez zlatnog gola, pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Strijelac pobjedničkog pogotka u redovima najbolje hrvatske momčadi bio je Adam Miller. Recimo i da je golman Michael Ouzas, jedini u sastavu Medvjeda, bio sjajan na golu s 33 obranjena udarca.

Vienna je pobjedom 4:2 protiv Mađara (Fehervar) ostala na vrhu EBEL-a s 53 osvojena boda, dok je Medveščak s današnjom pobjedom ostao drugoplasirani s bodom zaostatka.

KAC je do trijumfa nad Olimpijom došao uz dva gola bivšeg igrača Medveščaka Tomislava Zanoškog.