Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
Puno brži od Lochtea

Pobjednički povratak Michaela Phelpsa: 'Dobar je osjećaj!'

Najuspješniji plivač svih vremena Amerikanac Michael Phelps vratio se svom omiljenom sportu nakon šestomjesečne suspenzije u velikom stilu, pobjedivši na mitingu u američkoj Mesi u disciplini 100 m leptir s rezultatom 52,38 sekundi.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Bio je to tek prvi od pet nastupa, koliko ih je Michael Phelps isplanirao za ovo natjecanje, prvo u nizu koje će slavnom američkom plivaču, osvajaču 18 zlatnih olimpijskih odličja, koristiti kao priprema za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru sljedeće godine. Američki plivački savez suspendirao je Phelpsa na šest mjeseci zbog vožnje pod utjecajem alkohola, a iz istog razloga zabranjen mu je nastup na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin ruski Kazanj.

Da mu suspenzija nije posebno naškodila, što se tiče brzine i forme, Phelps je pokazao već u prvom nastupu u kojem je najbližeg suparnika i svog velikog konkurenta Ryana Lochtea ostavio gotovo sekundu iza sebe (53.11).

"Za prvu utrku je bilo u redu. Imam još toga za popraviti, ali ovo je dobro polazište", izjavio je 29-godišnji Phelps nakon pobjede te izjavio da se veseli i sljedećim nastupima.

"Doista je dobar osjećaj biti opet u vodi i natjecati se, raditi ono što volim", dodao je Phelps koji će na mitingu u Arizoni, u predgrađu Phoenixa, nastupiti još i na 100 m leđno, 100 i 400 m slobodno te na 200 m mješovito.

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍