Naš bacač koplja

Paraolimpijske igre: Peta medalja Hrvatske, Budetić osvojio broncu!

Bacač koplja Branimir Budetić donio je petu hrvatsku medalju s Paraolimpijskih igara u Londonu!

U finalu je naš 22-godišnji Zagrepčanin imao treći najbolji hitac (56.78 m), iza Iranca Nikparasta (63.15) te pobjednika Kineza Zhua (64.38) te se okitio brončanom medaljom. Nastavak je to na sjajan uspjeh iz Pekinga 2008. kada je osvojio srebrnu medalju.

Mihovil Španja zauzeo je peto mjesto u finalu na sto metara prsno na Paraolimpijskim igrama u Londonu. Nakon što je izborio finale s drugim najboljim vremenom, u završnoj trci otplivao je s vremenom 1:28.45, što je bilo osam sekundi i 28 stotinki slabije od pobjednika, Ukrajinca Bohodajka (1:20.17) koji je srušio svjetski rekord.

Zanimljivo, i u utrci na 200 metara mješovito Španja je bio peti, a slavio je isti Ukrajinac. Drugi je večeras bio Nijemac Schmidtke (+5.06), a treći njegov sunarodnjak Burkard (+6.92).

Podsjetimo, naš plivač u rodni Dubrovnik vratit će se s broncom na 100 metara leđno.

U bacanju koplja Milka Milinković zauzela je deseto mjesto. (Agencija VLM)