Loš nastup Kostelića

Odlični Natko sve iznenadio, Ivica opet razočarao!

Prve je svoje bodove u Svjetskom kupu skijaša ove sezone osvojio Natko Zrnčić-Dim na superveleslalomu u talijanskoj Val Gardeni. Ivici Kosteliću to nije pošlo za rukom...

Najbolji hrvatski, a prošle sezone i svjetski skijaš, nije osvojio nijedan bod niti u trećoj superveleslalomskoj utrci sezone. Čak štoviše, plasmanom na 45. mjesto ostvario je najlošiji ovosezonski rezultat u ovoj disciplini. Startao je u utrku 17. po redu, a na kraju je za pobjednikom zaostao 2.18. sekundi.

Bila je to već peta utrka, od devet održanih ove sezone, u kojoj Kostelić nije uspio izboriti plasman među 30 najboljih. Aktualni pobjednik Svjetskog kupa novu priliku će imati već sutra kada je na istoj stazi spust, a potom slijede dvije utrke u Alta Badiji, veleslalom u nedjelju, te slalom u ponedjeljak.

Bolji je rezultat zato polučio Natko Zrnčić-Dim došavši do prvih ovosezonskih bodova u Svjetskom kupu. Završio je na kraju na djelidbi 26. mjesta zajedno sa Slovencem Gašperom Markičem zaostavši za pobjednikom okruglu sekundu i pol.

Val Gardena je njegova sretna staza, s obzirom da je jedine superveleslalomske bodove dosad u karijeri ostvario baš u talijanskom zimovalištu prije dvije godine, kada je zauzeo 24. mjesto.

„Bila je ovo bolja vožnja nego na treningu. Konačno jedan rezultat s kojim mogu biti zadovoljan. Na početku sezone sam se nadao plasmanima oko 15.mjesta a završavao sam oko 45., pa je ovo sigurno rezultat koji zadovoljava. Šteta što nisam uspio zadržati ritam koji sam imao u gornjem dijelu staze jer onda bi rezultat bio još bolji,“ rekao je nakon utrke Ivica.

Pobjedu je odnio 24-godišnji švicarski skijaš Beat Feuz, koji svakim novim nastupom dokazuje da bi se ove sezone mogao boriti za sam vrh ukupnog poretka. U petoj utrci brzih disciplina ove sezone četvrti se put našao na postolju, te upisao drugu pobjedu u Svjetskom kupu nakon spustaškog trijumfa u Kvitfjellu pri kraju prošle sezone.

U ukupnom poretku približio se vodećem Akselu Lundu Svindalu na samo 24 boda.

Niz stazu se Švicarac spustio sa startnim brojem 26, te je na svim prolazima ostvario najbrža vremena. Na kraju je, stekavši dodatnu prednost u donjem dijelu 2.4 kilometra duge staze, Amerikanca Bode Millera nadmašio za nemalih 30 stotinki sekunde.

Treći je bio Norvežanin Kjetil Jansrud, dok je četvrtoplasirani Svindal za pobjednikom zaostao 69 stotinki.

Na sjajno se peto mjesto sa startnim brojem 54 probio 22-godišnji Austrijanac Max Franz, kojem je 15. mjesto iz Lake Louisea ove sezone dosad bio najbolji superveleslalomski te uopće najbolji rezultat u Svjetskom kupu.

Sutra (subota) ista je staza (Saslong) domaćin spustaškoj utrci.