Prva medalja za CG

Norvežanke obranile zlato iz Pekinga, Crnogorkama povijesno srebro

U finalu ženskog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Londonu, Norveška je pobijedila reprezentaciju Crne Gore 26-23 (13-10)...

U ogledu s dosta tenzija, u kojem su u taboru Crne Gore bili nezadovoljni suđenjem francuskih sestara Bonaventura, Crna Gora je bolje krenula, te je povela 4-2 u 9. minuti. Norveška je serijom 4-0 okrenula rezultat u svoju korist, te je na odmor otišla s tri pogotka prednosti.

U nastavku je Crna Gora u 47. minuti izjednačila na 19-19. Imale su Crnogorke šanse i povesti koje nisu iskoristile. Bojana Popović je minuti i 27 sekundi prije kraja zabila za smanjenje na 24-23, ali su Norvežanke u zadnjoj minuti dvama golovima ovjerile pobjedu i obranu zlatne medalje iz Pekinga prije četiri godine.

Sjajna Linn Jorum Sulland predvodila je Norvešku s 10 pogodaka iz 14 pokušaja. U Crnoj Gori je odlična bila Katarina Bulatović, 10 golova iz 13 šutova. Bojana Popović zabila je pet golova. Treba istaknuti golmanicu Sonju Barjaktarović koja je upisala 17 obrana.

U dramatičnom ogledu za brončano odličje, Španjolska je nakon dva produžetka pobijedila Južnu Koreju 31-29.