Uvjerljivi Chicago i Detroit

NHL liga: Impresivni Devilsi, Tampa iznenadila Rangerse

Impresivnom su 5-0 pobjedom u Verizon Centeru, na gostovanju kod Washington Capitalsa, New Jersey Devilsi još jednom pokazali domaćoj momčadi da joj ove sezone nije mjesto u doigravanju...

Do sredine druge trećine, kada je nastradao u sendviču između domaćih napadača Matta Hendricksa i Brooksa Laicha, Zach Parise je već uspio zabiti hat-trick, čime je najbolji strijelac Devilsa došao do brojke od 27 golova ove sezone.

Premda je u desetoj minuti druge trećine pretrpio žestok udarac, te je morao na oporavak u svlačionicu, američki se napadač kasnije tijekom utakmice nakratko vratio na led. Litavac Dainius Zubrus upisao je gol i asistenciju, kao i Čeh Patrik Eliaš.

Golom nakon minute i 58 sekundi igre u produžetku Ryan Malone donio je domaćem Tampa Bayu 4-3 pobjedu nad vodećom momčadi Istočne konferencije, New York Rangersima. Najbolji strijelac lige, Tampin Steven Stamkos, pogodio je za 3-2 vodstvo domaćih sredinom posljednje trećine. Bio je to njegov 45 ovosezonski pogodak.

U utakmici večeri Chicago Blackhawksi uspjeli su na gostovanju kod Ottawe pobijediti domaće Senatorse 2-1. Slovački napadač Marian Hossa zabio je pobjednički gol u drugoj trećini.

Najimpresivniju pobjedu večeri ostvarili su Detroit Red Wingsi, koji su u svojoj Joe Louis Areni deklasirali Minnesotu 6-0. Finac Valtteri Filppula zabio je dva gola uz asistenciju, dok je Šveđanin Henrik Zetterberg dodao gol i dvije asistencije. (TS)

12. Anaheim 65 25 3 10 27 66
13. Minnesota 65 22 6 9 28 65