Poravnali seriju na 1-1

NHL doigravanje: Devilsi u trećoj trećini razbili Flyerse

New Jersey Devilsi slavili su u Philadelphiji kod Flyersa 4-1 u drugoj utakmici polufinala Istočne konferencije NHL doigravanja, te su poravnali seriju na 1-1...

Flyersi su poveli već u trećoj minuti, kada je Matt Read postigao svoj treći pogodak u doigravanju. Ponadali su se tada navijači Philadelphije da je to dobar znak za drugu pobjedu u seriji i korak bliže konferencijskom finalu, ali su bili u krivu.

New Jersey, koji je igrao bez ozlijeđenog Ilje Kovaljčuka, pritiskao je Flyerse, pogotovo u drugoj trećini, ali nije mogao zabiti, sve do trećeg perioda, kada se Devilsima otvorilo. Adam Larsson, 19-godišnji rookie koji je prvu utakmicu pratio iz press-lože u odijelu, poentirao je u četvrtoj minuti treće trećine za 1-1. Bio je to njegov prvi gol u doigravanju. David Clarkson je u 52. minuti doveo Devilse u vodstvo 2-1, u 55. minuti je Travis Zajac petim pogotkom u doigravanju sasvim približio svoju momčad pobjedi, a točnu na i stavio je Bryce Salvador pogotkom u praznu mrežu.

Flyersi nisu iskoristili niti jedan od pet napada s igračem više. U seriji sada imaju 1 od 11.

Treća utakmica igra se u četvrtak u New Jerseyju. (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.