Hrvati bez plasmana

Neureutheru slalom u Wengenu

Nijemac Felix Neureuther pobjednik je slaloma Svjetskog kupa u Wengenu, na kojem hrvatski predstavnici Ivica Kostelić, Filip Zubčić i Natko Zrnčić Dim nisu uspjeli izboriti drugu vožnju.

Neureuther je bio tek peti nakon prvog "laufa", no u drugom je fantastičnom vožnjom stigao do 11. pobjede u karijeri. Drugo mjesto je s 20 stotinki zaostatka osvojio pobjednik prošlog slaloma u Adelbodenu Talijan Stefano Gross, dok je treći bio Norvežanin Henrik Kristoffersen (+0.44). Vodeći nakon prve vožnje Šveđanin Matthias Hargin bio je nakraju šesti.

Nakon što je u petak ostvario trećim mjestom u alpskoj kombinaciji ostvario svoje rekordno 13. postolje u Wengenu, Kostelić nije uspio završiti prvu vožnju klasičnog slaloma. Ivica je izletio sa staze na samom početku utrke, netom poslije prvog prolaznog vremena, te već drugu godinu zaredom odustaje na svojoj najdržaoj slalomskoj stazi. Filip Zubčić je sa startnim brojem 55. ostvario 33. vrijeme s 4.05 sekundi zaostatka za vodećim, a do ulaska u drugu vožnju dijelilo ga je 27 stotinki. Natko Zrnčić Dim je imao startni broj 64., a sa 4.25 sekundi zaostatka za Harginom osvojio je 35. mjesto. Sudbinu Ivice Kostelića u prvoj vožnji doživio je i najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher, koji je "haklao" vrata.

U poretku slaloma sada vodi Neureuther s 420 bodova ispred Hirschera (376) i Nijemca Fritza Dopfera (304), dok u ukupnom poretku vodi Hirscher s 836 bodova ispred Norvežanina Kjetila Jansruda (624) i Neureuthera (542).