Nije briljirao

Nakon 'nemoguće' pobjede, Kostelić ipak bez bodova u spustu

U švicarskom Wengenu najbolji svjetski skijaši vozili su četvrti spust sezone...

Četvrti spust sezone, vožen na jednoj od najtežih staza na svijetu, Lauberhorn u švicarskom Wengenu osvojio je radost domaćih navijača, Švicarac Beat Feuz.

Sjajni 24-godišnjak, koji je jučer zauzeo drugo mjesto u superkombinaciji iza našeg Ivice Kostelića, danas je pokazao jednako dobru i uvjerljivu vožnju. Slavio je sa 44 stotinki prednosti ispred Austrijanca Hannesa Reichelta, koji je prvi startao, a jedini ga je uspio 'skinuti' odlični Švicarac, kojemu je to prva pobjeda u spustu ove sezone. Dvaput je bio drugi, dok jedan nije uspio završiti. Također, to mu je treća pobjeda u Svjetskom kupu, a druga u spustu (nakon Kvitfjella).

Treće mjesto pripalo je Talijanu Christofu Innerhoferu sa 49 stotinki slabijim vremenom. Amerikanac Bode Miller koji je u subotu bio odličan drugi nakon skraćenog spusta za superkombinaciju, danas je u cilj stigao kao peti sa 77 stotnki slabijim vremenom od Feuza.

Ivica Kostelić imao je startni broj 27. i nakon jučerašnje pobjede u supekombinaciji ovdje se nije našao među osvajačima bodova.  Za pobjednikom je zaostao tri sekunde i 84 stotinke i na kraju je završio 38.

Natko Zrnčić-Dim sa startnim brojem 46 završio je 45. uz zaostak od četiri sekunde i 50 stotinki., dok je Tin Široki završio 56. Startao je kao 57. i ciljnom ravninom prošao sa devet sekundi i jednom stotinkom zaostatka za Feuzom.

Zrnčić-Dim je nakon utrke komentirao:

„Samo sam jednom do sada uspio osvojiti bodove u spustu u Wengenu. Sigurno je da nisam u najboljoj spustaškoj formi – ali mi zato ide u slalomu. Snijeg i staza su super, međutim osjetio sam nedostatak snage pri kraju spusta. Nakon pauze koju sam imao, zadovoljan sam s rezultatom i nastupom u Wengenu do sada.“

U nedjelju je u Wengenu na rasporedu utrka slaloma s početkom prve vožnje u 10.15h, dok je druga vožnja na rasporedu u 13.15h.