Čupić nezaustavljiv

FOTO Hrvatska u nastavku slomila otpor Makedonaca i osigurala 'jedinicu'

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Makedoniju 29-26 u utakmici koja je odlučivala o pobjedniku skupine B Svjetskog prvenstva u Kataru...

Kolo prije kraja natjecanja po skupinama Kaubojima je trebala pobjeda protiv Makedonije da osigura prvo mjesto i lakšeg suparnika u osmini finala. To je izabranicima Slavka Goluže pošlo za rukom, ali nije sve bilo tako jednostavno kako rezultat ukazuje.

Hrvatska je kratko vodila na samom početku utakmice, no tada Makedonci preuzimaju kontrolu nad utakmicom i preokreću rezultat u svoju korist. U jednom su trenutku imali čak četiri pogotka razlike (9-5), no nakon time-out Slavka Goluže stvari dolaze na svoje. Kauboji hvataju priključak i na poluvrijeme odlaze s +1 (15-14).

S obzirom da Makedonija ima najstariju reprezentaciju na prvenstvu očekivao se njihov pad u nastavku, što se i dogodilo. Hrvatska je ubrzo povela s tri, četiri pa i pet pogodaka razlike, što je mirno održavala do samog kraja.

U drugom je poluvremenu proradio Mirko Alilović na golu, kao i ostatak momčadi. U prvih 30 minuta Čupić je bio jedini raspoloženi Kauboj, no u nastavku su se priključili i Domagoj Duvnjak i Marko Kopljar

Čupić je u konačnici bio najefikasniji igrač susreta s devet pogodaka, Duvnjak je pridodao pet, a Bičanić četiri. Kod Makedonije je najefikasniji bio Kiril Lazarov sa sedam pogodaka.

Hrvatska je ovom pobjedom osvojila prvo mjesto u skupini B, što će joj donijeti četvrtoplasiranu reprezentaciju skupine A u osmini finala. To će prema svemu sudeći biti Brazil.

Posljednju utakmicu skupine Hrvatska igra za dva dana protiv BiH.