Bašić junak pobjede

Mladost teškom mukom pobijedila Marseille i ostala u igri za prolaz

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobijedili su u 2. kolu 2. kvalifikacijskog kruga za Ligu prvaka momčad francuskog Marseillea sa 11-10 (1-3, 1-2, 5-2, 4-3) i time, nakon jučerašnjeg remija (7-7) s Jadranom iz Herceg Novog, sa četiri boda ostali u igri za plasman u 3. kvalifikacijski krug.

Mladost je teškom mukom slavila protiv, barem na papiru, najslabije momčadi turnira i to u vrlo nervoznoj utakmici s čak 33 osobne pogreške i jednim crvenim kartonom.

Francuzi su nakon dvije trećine imali vodstvo od o 5-2, da bi zagrebačka momčad okrenula i pobijedila zahvaljujući pogotku Andrije Bašića pet sekundi prije kraja.

Bašić je bio i junak dvoboja s pet zgoditaka, Buha je zabio dva, a po jedan Bukić, Lončar, Lozina i I. Živković.

Za razliku od Žabaca, Primorje EB nije imalo nikakvih problema. Riječani su sa 11-4 (3-0, 2-1, 2-0, 4-3) svladali Jadran iz Herceg Novog i praktički osigurali treći kvalifikacijski krug.

Strijelci za Primorje EB bili su Sukno (4), Elez (3), Radu 2, te Burić i Šetka po jedan.