Mladi hrvatski rukometaši u finalu juniroskog SP-a!

Na Svjetskom prvenstvu rukometaša do 19 godina starosti u Tunisu, Hrvatska je u polufinalu pobijedila Švedsku sa 28-25 (17-11).

Sjajan niz nepobjedivosti su odabranici izbornika Vladimira Canjuge nastavili i u polufinalu protiv vršnjaka iz Švedske u Nabeulu. Već u prvom poluvremenu je Hrvatska obavila veliki dio posla nakon vodstva 17-11. U nastavku su hrvatski rukometaši sigurno kontrolirali rezultat, a Šveđani su tek u završnici uspjeli ublažiti poraz, ali ne i ugroziti pobjedu hrvatskih mladića.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Marino Marić s 8 pogodaka. Vedran Huđ i Robert Markotić dodali su po 6 golova. Nikola Špelić i Lovro Šprem postigli su po 3 gola, a Ivan Belfinger dva.

Hrvatska će u finalu igrati protiv Islanda, koji je u drugoj polufinalnoj utakmici pobijedio domaću selekciju Tunisa s 33-31 (14-15). Finale i susret za 3. mjesto odigrat će se u petak, 31. srpnja u Nabeulu.