Medveščak poražen, Ledena dvorana u totalnoj euforiji

Novi su poraz doživjeli hokejaši Medveščaka u austrijskoj EBEL ligi. U 14. kolu je u Ledenoj dvorani Doma sportova bolji bio Linz s 5-3...

Austrijanci su sav posao odradili u prvoj trećini koju su dobili s 4-0. Robert Lukas, Patrick Leahy, Martin Grabher Meier i Rich Bronilla torpedirali su nemoćnog vratara Medvjeda Roberta Kristana.

U nastavku utakmice Slovenca je na vratima zamijenio Vanja Belić. Situacija na ledu se promijenila, Zagrepčani su došli do zraka, ali do boda ili pobjede nisu mogli. Najprije je Medveščak primio još jedan gol, ponovno preko Bronille, ali nakon toga je smanjio John Hecimovic, da bi u posljednjoj trećini poraz pristojnijim učinili Miroslav Brumerčik i Robby Sandrock.

Treba svakako spomenuti da je u posljednjoj trećini u Ledenoj dvorani vladala euforija kao da Medveščak vodi, a ne obratno. Po prvi put ove sezone dvorana nije bila krcata, no zato su navijači još jednom pokazali da cijene borbu, ali i priliku što mogu gledati odličan hokej u Zagrebu.

Posljednjih 15-ak minuta susreta nije stajala pjesma vođena bubnjem, a nakon susreta hokejaši Medveščaka bacili su kacige, rukavice i palice te punih desetak minuta pozdravljali oduševljene navijače. Nisu igrači mogli vjerovati da nakon silnih poraza dobivaju ovakvu podršku.

Zagrebačkoj je momčadi to deseti poraz ove sezone, a prvu sljedeću priliku za popravljanje dojma imat će u nedjelju kada dočekuje Klagenfurt.