Nervoza pri kraju

Medvjedi nakon drame i tučnjave svladali Čehe za potvrdu polufinala!

U Znojmu je odigrana četvrta utakmica četvrtfinalne serije doigravanja EBEL lige, a Medvjedi su unatoč malom padu u trećoj trećini uspjeli potvrditi kvalitetu...

Hokejaši Medveščaka izborili su plasman u polufinale doigravanja EBEL lige. U četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije koja se igrala na četiri pobjede, Medvjedi su u Znojmu slavili s 5:4 i tako uspjeli povesti s nedostižnih 4:0. Medvjedi su nakon male drame u posljednjoj trećini uspjeli iskoristiti prvu meč loptu i prvi izboriti mjesto među četiri najbolje momčadi.

Nakon prve dvije trećine Medveščak je vodio 3-0, a tek su u posljednjoj dionici Česi zakomplicirali susret. No, Medvjedi su se othrvali pritisku i postali su prvi sudionik polufinala natjecanja.

Počelo je sjajno za zagrebački sastav koji je zabio već u 5. minuti. Strijelac je bio Matt Siddall nakon asistencije Saše Pokuloka u situaciji s igračem više. Prva je dionica završila vodstvom 2-0 za goste, a u 14. je minuti zabio Ryan Kinasewich. U drugoj dionici jedini je strijelac bio Adam Naglich, a onda je u posljednjih 20 minuta uslijedio vatromet golova.

U razmaku od samo 71 sekunde Jan Seda i Adam Havlik vratili su Znojmo na samo gol zaostatka nešto više od 11 minuta prije kraja i utakmica je ponovo bila otvorena. No, "medvjedi" u razmaku manjem od tri minute između 55. i 58. zabijaju dva gola preko Grega Daya i Pokuloka i vraćaju sigurnu prednost.

Do kraja je Znojmo uspio tek ublažiti konačan poraz preko Antonina Buruta i Adama Havlika.

Dodajmo da su se minutu prije kraja utakmice, Slava Truhno i Mike Danton žestoko potukli. Obojica su bili isključeni, a Danton je pri izlasku s leda provocirao klupu medvjeda pa je zamalo došlo i do masovne tučnjave. Ipak, strasti su se smirile i po isteku 60. minute Medvjedi su mogli početi slaviti.

"Zadovoljan sam prvom i drugom trećinom, ali treća je bila zaista loša. Mislim da naša najlošija u ovoj četvrtfinalnoj seriji. Mislim da smo se previše opustili, ali kada napraviš ovakav uspjeh, onda ne možeš biti tako negativan. Moramo reći da Česi doista nisu imali što za izgubiti", bili su prvi dojmovi trenera Medvjeda Martya Raymonda, koji je odlučio igračima dati zasluženi odmor.

"Moramo imati malo odmora, igrači će biti slobodni nekoliko dana, a onda kreću pripreme za polufinale."

Medvjedima sada slijedi devet dana pauze, a prvu polufinalnu utakmicu igrat će tek 6. ožujka.

Austrija 1. liga
Doigravanje
Znojmo Medveščak 3:5
završni rezultat 0:4
Vienna Capitals Linz 1:3
trenutni rezultat 1:3 sljedeća ut. 28.2.
Olimpija Ljubljana Alba Volan 6:4
trenutni rezultat 2:2 sljedeća ut. 28.2.
Klagenfurt Red Bull Salzburg 4:2

Tijek utakmice:

Treća trećina:

60' Kraj. Medvjedi su pobijedili 5:4.

59' 11 sekundi prije kraja Znojmo postiže četvrti pogodak za smanjenje 5:4.

59' Domaćini su pokazali veliku nervozu u završnici. Igrač Michael Danton zakačio se s Vjačeslavom Truhnom i nakon višeminutnog prekida, utakmica je nastavljena. Obojica su morala napustiti led.

58' Znojmo je smanjio na 5:3 zahvaljujući pogotku Antoninu Boruta.

56' Novi GOOOOOLLL!!!! Medvjedi dolaze do novog pogotka!! Strijelac je Pokulok!! Pitanje pobjednika sada je sigurno riješeno.

55' GOOOOLL!! Medveščak povisuje na 4:2. Strijelac je Greg Day nakon još jedne asistencije večeras sjajnog Franka Banhama.

50' Očekuje nas neizvjesnih deset minuta i Medvjedima će trebati još malo snage da potvrde pobjedu i prolaz u polufinale.

49' Domaćini su uspjeli i drugi put svladati Ouzasa. Ovoga puta strijelac je bio Adam Havlik.

47' GOL. Znojmo je smanjio na 3:1. Strijelac je Jan Seda.

41' Počela je posljednja runda večerašnje utakmice. Medvjedi imaju veliku prednost, ali ipak još treba odigrati 20 minuta za potvrdu prolaska u polufinale.

Druga trećina:

40' Završena je druga trećina. Medvjedi vode 3:0.

35' Nova sjajna obrana vratara Medvjeda Michaela Ouzasa, koji je večeras zamijenio Roberta Kristana, s obzirom da je prvi vratar Medveščaka u subotu postao otac.

28'  GOOOOOLLLL!!! Medveščak u Znojmu vodi velikih 3:0!!! Strijelac ne Adam Naglich, koji šalje pak u praznu mrežu. Kinasewich je lijepo odigrao za Banhama, čiji odbijanac hvata Naglich za velikih 3:0.

25' Odlična prilika za Medveščak, ali nema pogotka. Medvjedi i dalje vode 2:0.

Prva trećina:

14' GOOOOOLLL!! Medvjedi su poveli 2:0 zahvaljujući Ryanu Kinasewichu, koji je lijepo poslao pak u domaću mrežu, ali još je ljepšu asistenciju iza leđa zabilježio Frank Banham. Još jedna odlična predstava zagrebačkih oklonika.,..

5' GOOOOLL!! Medvedščak vodi 1:0! Strijelac je Matt Siddall koji je odlično iskoristio asistenciju Pokuloka i Truhna.