U znaku generala

Kakva noć u Areni: Medveščak pred 13 tisuća ljudi razbio KAC i zasjeo na vrh!

Oko 13 tisuća ljudi pozdravilo je oslobođene generale i uživalo u vrhunskoj partiji Medvjeda.

Hokejaši Medveščaka u 21. kolu EBEL-a pobijedili su KAC 4:1 i zasjeli na prvo mjesto, zahvaljujući porazu do ovog petka vodećih Vienna Capitalsa od Linza (1:2).

Druga utakmica prvog dijela ovosezonskog Ice Fevera bila je u znaku oslobađajuće presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Među 13 tisuća navijača bilo je dosta onih s nacionalnim zastavama i šalovima, a Arena je eruptirala nakon što se na velikom semaforu pojavila poruka Medveščaka: "Čestitamo na pobjedi! Medvjedi i navijači Vas čekaju u brlogu!" Nakon toga se zaorilo 'Kako je dobro vidjeti vas opet...'

Za potpuni dojam pobrinuli su se hokejaši, koji su na led izašli s bitno drukčijim pristupom nego u utakmici protiv Olimpije u srijedu. Odlučni da se iskupe navijačima, igrači Martyja Raymonda nabrijano su otvorili dvoboj, da bi krajem prve trećine stigli do kapitalne prednosti.

Prvo je u 15. minuti Curtis Fraser zabio za 1:0, i to 11 sekundi nakon što se vratio u igru s kažnjeničke klupe, da bi u 17. minuti za goste iz Koruške ponovno kobna bila druga linija - poentirao je Zanoški, a asistencije upisali Fraser i Brine.

Početkom druge dionice nizala su se isključenja Medveščakovih igrača (uključujući desetominutnu kaznu Geoffu Waughu zbog brutalnog nasrtaja nad KAC-ovim Millerom), ali Austrijanci to nisu znali kapitalizirati. Štoviše, Zanoški zabija u 34. minuti svoj drugi gol, na dodavanje Frasera.

Tračak nade KAC-u je pružio Tyler Scofield u 44. minuti, ali Nathan Perkovich četiri minute kasnije postiže konačnih 4:1.