'Medvjedi' smanjili na 2:1

Ludnica u Domu sportova: Medveščak slavio u dramatičnoj završnici!

Hokejaši Medveščaka u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedili su KAC sa 3:2 u trećoj utakmici polufinalne serije EBEL lige...

Pogotke za medvjede postigli su Kinasewich i Zanoški (2), a ovom pobjedom u polufinalnoj seriji smanjili su na 1-2. Zagrebačka momčad igrala je bez petorice igrača kojima su dodijeljene suspenzije nakon tučnjave u prvoj utakmici.

"Medvjedi" su vrlo dobro otvorili utakmicu, nakon prve trećine vodili su 2-0, u 45. minuti nakon drugog gola Tomislava Zanoškog i 3-0, a potom su primili brza dva gola i odveli susret u neizvjesnu završnicu. Srećom, do kraja su uspjeli sačuvati mrežu netaknutom, te su tako vratili neizvjesnost u seriju.

U petoj minuti Ryan Kinasewich je razgalio publiku u Domu sportova na asistenciju Davida Brinea i Medvceščak je poveo 1-0. Zanoški je povećao prednost nepune četiri minute kasnije i činilo se tada da bi "medvjedi" lako mogli do pobjede. Kada je Zanoški s igračem manje zabio za vodstvo 3-0 izgledalo je da je utakmica riješena.

No, s time se nisu slagali u KAC-u koji je preko Johannesa Reichela i Thomasa Hundertpfunda stigao na samo gol zaostatka i do posljednjeg trenutka susreta opsjedao gol Roberta Kristana. Četvrta utakmica serije na rasporedu je u utorak u Klagenfurtu.

Ovoga puta nije bilo zamjerki na suđenje.

"Zadovoljan što igrači nisu reagirali na procokacije igrača KAC-a, zadovoljan je i sa suđenjem i nadam se da će se tako i nastaviti", rekao je trener Marty Raymond, a složio se i junak utakmice Zanoški.

"Napokon smo imali fer utakmicu, suci napravili dobar posao i pod takvim uvjetima mogli smo igrati." (I.M./TS/Agencija VLM)

Tijek utakmice:

1. trećina:

1' Utakmica je počela.

5' GOOOL!!! Medveščak je poveo 1:0, strijealc je Ryan Kinasewich.

9' GOOOL!!! Tomislav Zanoški povisio je na 2:0.

2. trećina:

23' Adam Naglich je isključen.

3. trećina

45' GOOOL!!! Zanoški povisuje na 3:0. Drugi je to pogodak Zanoškog.

46' GOOOL!!! KAC je smanji na 3:1, strijelac je Johannes Reichel.

52' GOOOL!!! Kac je smanjio na 3:2. Strijelac je Thomas Hundertpfund.

60' Kraj utakmice. Medveščak je pobijedio sa 3:2. Sada KAC u seriji vodi sa 2:1.