EBEL liga:

'Medvjedi' pali u Klagenfurtu nakon penala

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Klagenfurta u sklopu 5. kola EBEL lige. Iako su "medvjedi" vodili 2-0, na kraju su poraženi s 3-2 nakon izvođenja kaznenih udaraca...

Medveščak je poveo već nakon 43 sekunde susreta kada je zabio Curtis Fraser nakon asistencije Alana Letanga i Adama Millera. Bio je to ujedno i jedini gol u prvoj trećini.

Početkom druge trećine, točnije u 24. minuti susreta Kyle Greetree udvostručio je prednost zagrebačkog sastava, a pod asistente su se upisali Andy Sertich i Adam Naglich.

Kako se rezultatom 2-0 za Medveščak ušlo u posljednju četvrtinu, činilo se da je treća pobjeda sezone nadomak ruke. No, u razmaku od nešto više od pet minuta Medveščak prima dva gola. U 48. minuti zabio je Thomas Koch, a u 54. John Lammers i stvari su vraćene na početak. Kako u produžecima pobjednik nije odlučen, pristupilo se izvođenju penala, a ondje su domaćini bili uspješniji.

Sljedeća utakmica, već u nedjelju, Medveščaku donosi novo teško gostovanje, ovoga puta kod lidera Villacha.