Medveščak uraganom u 3. trećini srušio prvaka!

Hokejaši Medveščaka došli su do velike pobjede u 15. kolu austrijske EBEL lige. U Ledenoj dvorani Doma sportova srušili su aktualnoga prvaka KAC iz Klagenfurta 4-2...

Zagrepčani su do trijumfa došli sjajno odigranom posljednjom trećinom, a nakon prve dvije je rezultat bio 1-1.

Za Medvjede je utakmica krenula loše, budući da su Austrijanci poveli u 19. minuti preko Michaela Craiga. Mike Ouellette je izjednačio u 26. minuti nakon asistencije Joela Prpica, a nakon drugog je odmora uslijedio uragan zagrebačke momčadi.

Najprije je Conrad Martin doveo domaćine u vodstvo na dodavanje Andyja Serticha, potom je na 3-1 povisio Aaron Fox nakon asistencije Robbyja Sandrocka, a veliku seriju Medvjeda je novim pogotkom zaključio Fox (asistent Sertich). U posljednjoj je minuti poraz Klagenfurta ublažio David Schuller.

Medveščaku je to peta pobjeda ove sezone, a novi ispit ima u petak kada gostuje u Grazu.