Vodili 5:3, izgubili 6:5

Medveščak u Linzu 'prosuo' sve u pet i pol minuta

Hokejaši Medveščaka poraženi su u 7. kolu drugog kruga EBEL lige. Aktualni prvak Linz slavio je na svome ledu sa 6-5…

''Medvjedi'' su u 46. minuti poveli s 5-3 i činilo se da su na putu do pobjede, ali Linz je s tri gola u posljednjih pet i pol minuta kreirao potpuni preokret. Strijelci su za austrijski klub u ''ludoj'' završnici bili Patrick Leahy, Andrew Hedlund i Danny Irmen.

Za Zagrepčane su, inače, u ovoj utakmici zabijali Anthony Yelovich, Brandon Buck, Gal Koren, Adam Miller i novopridošli Jakub Gašparovič. Za Austrijance su, osim spomenutih, strijelci bili i Brett Engelhardt (dvaput) te Brian Lebler.

Tri kola prije kraja osnovnog dijela lige Medveščak je pao na peto mjesto ljestvice gornjeg doma. Za dva dana hrvatski predstavnik u Zagrebu igra protiv Graza.