EBEL liga

Medveščak stao na kraj porazima kod fenjeraša

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka prekinuli su mini-seriju od dva poraza pobjedom u gostima kod fenjeraša Innsbrucka u sklopu 7. kola austrijske EBEL lige...

Nakon poraza kod Klagenfurta i Villacha, Medveščak je s uvjerljivih 5-2 slavio kod posljednje momčadi lige, koja je u uvodnih šest utakmica sakupila jedan jedini bod. Od prve minute moglo se vidjeti da bi ovo mogla biti lagana lovina za "medvjede", a tako je na kraju i ispalo.

U prvoj trećini Medveščak je uputio čak 15 udaraca u okvir gola Innsbrucka, na kojima je stajao Patrick Machreich, od čega su dva završila pogotkom. Prvi je mrežu u 11. minuti zatresao Kyle Greentree, a manje od minute kasnije Adam Naglich digao je na 2-0. Oba pogotka postignuta su u situaciji kada je broj igrača na ledu bio izjednačen. Recimo i da su domaći hokejaši samo četiri puta pucali prema golu Michaela Ouzasa.

U drugoj trećini Medveščak je bio još raspoloženiji - prema golu Innsbrucka je pucao 20 puta, ali ovoga put je samo jedan pak završio u mreži Machreicha. Strijelac tog jedinog pogotka bio je Curtis Fraser u 28. minuti i to s igračem manje na ledu.

U sedam minuta posljednje dionice Kenneth Macaulay zabio je za 4-0, a Tom Zanoški za 5-0 i to u situacijama s jednakim brojem igrača na ledu. Nakon toga "medvjedi" su pustili "papučicu gasa" i dozvolili Innsbrucku dva gola.

Najprije je Alexander Höller zabio za 5-1 u 52., a pet minuta kasnije Francis Lemieux postavio je konačnih 2-5 gledano iz kuta domaće momčadi.

Medveščak je tako u 7. kolu EBEL lige stigao do svoje tek treće pobjede, druge u gostima. Innsbruck je, pak, ostao na jednom jedinom bodu osvojenom protiv Dornbirna. (TS)