Potpuna dominacija

'Medvjedi' nastavili seriju: Pred prepunom Ledenom pomeli lidera

Hokejaši Medveščaka došli su do šeste uzastopne pobjede nadigravši na svom ledu vodeći Villach 5-1 u derbiju 16. kola EBEL lige...

Dominirali su igrači Martyja Raymonda u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova od početaka do kraja utakmice. Bili su opasniji po gol i više pucali u svakoj od trećina. Ukupno su u okvir gola uputili 39 udaraca naspram 25 suparničkog sastava. Ovaj su put Medveščaku zaustavili ubojitu prvu liniju. Zabio je samo Dustin Jeffrey i to za 5-1 šest minuta prije kraja utakmice.

Zato je priliku iskoristio i s trima golovima zablistao centar iz druge napadačke linije Brandon Buck. Dva je ključna gola zabio s igračem manje na ledu, u petoj za 1-0 i u 47. minuti za 3-1. Taj je drugi pogodak bio posebno majstorski zabijen. Iz solo-akcije je Kanađanin pogodio u sam gornji bliži kut vratara Thomasa Höneckla. Minutu nakon toga Buck je pod gredu zakucao i Hönecklov odbijanac nakon šuta kapetana Alana Letanga.

Za 2-0 pogodio je Dario Kostiović, inače asistent pri prvom Buckovu pogotku. Ovom je pobjedom zagrebačka momčad učvrstila treće mjesto, te omogućila Vienna Capitalsima da na čelu preskoče Villach. U idućem kolu, za dva dana u Domu sportova, Medveščak dočekuje Znojmo. (TS)