U subotu u Rusiji

Medveščak porazom u Bratislavi otvorio novu sezonu KHL-a

U prvom kolu Medvjedi su poraženi u slovačkoj prijestolnici.

Medveščak je s 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) izgubio od Slovana u Bratislavi u prvoj utakmici nove sezone KHL-a.

U prvoj trećini Ladislav Nagy je s dva pogotka donio Slovacima velikih 2:0, da bi Matt Anderson na asistenciju Darrena Haydara smanjio u sedmoj minuti druge dionice.

Nažalost, tek nešto više od dvije minute Medvjedi su imali samo jedan gol zaostatka. Michal Sersen postiže treći zgoditak za Slovan i s tih 3:1 se ušlo u zadnju trećinu koja nije mogla bolje početi za Medvjede.

Poslije samo 30 sekundi Martin St. Pierre zabija nakon lijepe akcije Pascala Pelletiera i Mathieua Carlea. Krenuli su Medvjedi po pogodak za izjednačenje i produžetak, nedugo potom imali su minutu i pol dva igrača više koja nisu uspjeli iskoristiti, da bi onda stigla očekivana kazna.

Libor Hudaček postiže četvrti gol za Slovan u 57., a samo minutu kasnije Ladislav Nagy kompletira svoj hat-trick i postavlja konačnih 5:2.

Iduću utakmicu Medveščak igra u Jekaterinburgu protiv Avtomobilista, u subotu s početkom u 13:00 po hrvatskom vremenu.