EBEL liga

Medveščak poražen od prvaka: Salzburg prekinuo negativan niz!

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Red Bulla u Salzburgu 4-3 nakon produžetka u utakmici 5. kola drugog dijela sezone EBEL lige...

Prethodno ovom susretu aktualni su prvaci poraženi pet puta zaredom, a prvi u nizu spomenutih poraza nanio im je Medveščak u zagrebačkoj Areni 6-3.

Ipak, u petom međusobnom susretu ove sezone Salzburg je uspio doći do treće pobjede (sve je ostvario na domaćem ledu) i prekinuti negativan niz.

Vodili su "medvjedi" u susretu u dva navrata, 1-0 u prvoj trećini nakon gola Ryana Kinasewicha i 2-1 u drugoj premijernim golom braniča Ivana Šijana. S vodstvom 2-1 zagrebački je klub i ušao u posljednju dionicu igre, a ondje je izjednačenje prvacima donio Dominique Heinrich s igračem više već u trećoj minuti.

Potpuni preokret "bikovi" rade u 49. minuti nakon gola Roberta Earla, ali bod "medvjedima" spašava Matt Siddall pet minuta i 22 sekunde prije kraja. Sami produžetak nije trajao dugo budući je pobjedu Salzburgu u prvoj akciji donio Douglas Lynch.

Medveščak je tako zadržao drugo mjesto na ljestvici iza Linza, dok je Salzburg upisao prve bodove u nastavku sezone.