Čudo u Zagrebu

Medveščak nastavio čaroliju: Pali i Bečani za nevjerojatnih '12 od 13'!

Prepuna Ledena dvorana još jednom je slavila pobjedu svojih ljubimaca...

Sportska bajka Medveščaka je na vrhuncu. Iako su im mnogi predviđali samo jednu sezonu u EBEL-u i praznu dvoranu, Medvjedi su hiz u Zagrebu već treću sezonu zaredom. Krcata Ledena dvorana oduševljeno je pozdravila nevjerojatnu 12 pobjedu u posljednjih 13 nastupa, čime je zagrebački klub ostao na drugom mjestu EBEL lige nakon 28 kola.

U 'medvjeđem brlogu' nastradali su ovaj put gosti iz Beča. Medveščak je pobijedio s 3:1 Vienna Capitalse.

Zagrebački sastav poveo je nakon svega šest minuta igre preko Ryana Kinasewicha kojem su Gred Day i Andy Sertich asistirali za pogodak. Inače cijela je utakmica protekla u vrlo nervoznoj atmosferi na ledu, pa su u skladu s tim i hokejaši bili nešto "neprecizniji", te su postignuta tek četiri pogotka. Prva dionica završila je s minimalnim vodstvom "medvjeda".

Nastavak utakmice započeo je sa sličnim scenarijem kao i prva trećina. Vjačeslav Truhno zabio je za povećanje vodstva "medvjeda" u 9. minuti nastavka nakon nove asistencije Greda Daya. Vienna se vratila u igri samo tri minute kasnije pogotkom Francoisa Fortiera. Rezultatom 2-1 završena je druga trećina koja je prethodila najburnijoj posljednjoj dionici utakmice.

Nakon devet minuta igre Medveščak je ostao bez dva igrača na ledu u razmaku od svega 10 sekundi, pa je uslijedila borba za "goli život" u igri pet na tri. "Medvjedi" su to preživjeli, a onda je dvije minute nakon toga konačan rezultat postavio, ponovno, Vjačeslav Truhno.

''Ne trebamo se zanositi pobjedama. Moramo igrati utakmicu po utakmicu. Odlična smo momčad i to znamo pokazati na ledu'', kazao je fantastični Rus.

''Vidio sam mali prostor što ga je ostavio suparnički branič, opalio sam i pak je završio u mreži'', opisao je Truhno prvi pogodak.

''Posljednju trećinu odigrali smo odlično, srećom igrači nisu podlegli pritisku'', kazao je Medveščakov trener Marty Raymond.

Bez obzira što Medveščak ima jedan od najskromnijih proračuna (dva do tri puta manje od austrijskih momčadi), odličnom igrom ulijevaju strah u kosti suparnicima.

''Nije sve u novcima, ima nešto i u srčanosti, a ovi igrači i ova momčad to imaju'', naglasio je sportski direktor Dragutin Ljubić.