Dva gola Bucka

Medveščak hvata pravi ritam: U Ledenoj pali prvaci EBEL lige!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka slavili su u sklopu 8. kola austrijske regionalne EBEL lige u Lednoj dvorani Doma sportova s 3-1 protiv aktualnog prvaka Blackwingsa iz Linza...

"Medvjedi" su u prve dvije trećine, posebice u drugoj, u potpunosti nadigrali prošlogodišnje prvake, a nagrada za sjajnu igru bilo je vodstvo 2-1 nakon 40 minuta hokeja.

Prva trećina, u kojoj je Medveščak uputio 13 udaraca prema vratima Lorenza Hirna, završila je bez pogodaka, ali to je samo prethodilo sjajnoj drugoj dionici. "Medvjedi" su čak 18 puta pucali na gol gostiju od čega su dva paka, ona Brandona Bucka u 28. i Curtisa Frasera u 31. minuti, završila u mreži Linza.

Buck je zabio nakon asistencije Tomislava Zanoškog i Alexa Leavitta, dok je Fraser, na asistenciju Bucka i Letanga, zabio u trenutku kada je gostujući hokejaš vraćao na led (30:59). Nažalost, Brian Lebler malo je pokvario sve dobro što su "medvjedi" napravili u prvih 12 minuta pogotkom svega 24 sekunde nakon gola Frasera.

U posljednjoj dionici nije bilo pogodaka sve do pretposljednje minute kada je mrežu gostiju za konačnih 3-1 ponovno zatresao Buck. Ovoga puta asistent je bio Adam Naglich.

Medveščak je ovom pobjedom samo još dodatno produbio krizu "crnokrilaša", koji su u uvodnih osam kola upisali svega tri pobjede i pet poraza. Medveščak je ovom pobjedom stigao do četvrtog slavlja u sezoni. (TS)