Medveščak doživio gorak poraz kod zadnjih Jesenica

Hokejaši Medveščaka doživjeli su treći uzastopni i 14. ukupno poraz ove sezone u 22. kolu EBEL lige, na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi prvenstvene ljestvice, Jesenica...

Zagrepčani su izgubili na bizaran način. Naime, mreže se nisu tresle sve do 15. minute druge trećine kada je Medveščak, iako s igračem više (Jesenicama isključen Jan Golubovski), primio gol.

Zabio je Andrej Hebar nemoćnome Robertu Kristanu nakon asistencije Tomaža Razingara i pogreške zagrebačke momčadi u obrani. Primljeni gol pogubno je djelovao na 'medvjede', pa su tako primili još dva u dvije minute, a strijelci su bili Žiga Jeglič i Robert Raymond Robins.

U posljednjoj trećini Medveščak je uspio postići tek počasni gol, a strijalac je bio Mike Ouellette nakon asistencije Brada Smytha. Bio je to njegov 12. ovosezonski gol.

Jesnicama je ostvarena pobjeda bila tek treća ovosezonska, te su unatoč dva osvojena boda još uvijek uvjerljivo posljednjeplasirana momčad.

Dobra vijest za Medveščak je poraz izravnog konkurenta za ulazak u doigravanje, momčadi Olimpije, koja je izgubila na gostovanju kod Vienna Capitalsa 5-2.