EBEL liga

Ludnica u Grazu: Četiri gola u 152 sekunde, Medvjedima bod!

Hokejaši Medveščaka osvojili su bod na gostovanju kod Graza u sklopu 9. kola austrijske EBEL lige. Nakon kaznenih udaraca domaćin je slavio s 5-4...

Nakon mirnih prvih 20 minuta, u kojima su obje momčadi kombinirano pucale svega 15 puta prema vratima Michaela Ouzasa i Frederica Cloutiera, igra se u nastavku u potpunosti rasplamsala. Prva trećina završila je rezultatom 0-0, a potom je u drugoj palo čak šest pogodaka!

Poveli su domaćini u preko Oliviera Latendressea u trećoj minuti nastavka i to u situaciji kada su imali igrača manje na ledu. U svega sedam minuta, "medvjedi" rade preokret u režiji Adama Millera i Kylea Greentreea.

Miller zabija za 1-1 u 30. minuti (29:17) u situaciji s dva igrača više, a svega 20 sekundi kasnije Greentree koristi još jednog igrača viška na ledu za preokret na 2-1.

Koncentracija Medveščaka nakon vodstva trajala je jedva minutu kada je Jean-Michel Daoust zabio za 2-2, a 68 sekundi kasnije NHL zvijezda Thomas Vanek ponovno je doveo domaćine u vodstvo. Vanek je inače najbolji austrijski strijelac u povijesti u NHL lige, gdje igra za Buffalo Sabrese.

Nešto manje od dvije minute prije kraja druge trećine Greentree postiže svoj drugi pogodak u drugoj dionici za odlazak na predah s izjednačenim rezultatom.

Sedam minuta u trećoj trećini trebalo je Grazu da dođe do vodstva i po treći put. Kevin Moderer zabio je na asistenciju Oliviera Labellea u 48. minuti.

Ključan detalj za ostatak regularnog dijela utakmice dogodio se dvije minute i 38 sekundi prije kraja. Naime, Rupert Strohmeier je zaradio dvije minute isključenja, Medveščak je povukao golmana s vrata i igralo se 6-4. Svega 22 sekunde bile su dovoljne da Brandon Buck poravna za "medvjede" i odvede susret u produžetak, u kojem nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Nažalost, Graz je bio sretniji i spretniji kod lutrije penala i ipak uzeo puni plijen, dok Medveščak u konačnici može biti zadovoljan bodom. (TS)