Mijenjaju hokej?

Ludilo se nastavlja: Švicarci pobijedili Švedsku, Kanadu i Češku!

Ponovo su na Svjetskom prvenstvu u hokeju na ledu koje se održava u Švedskoj i Finskoj iznenađenje kreirali reprezentativci Švicarske. Nakon pobjeda nad Švedskom i Kanadom, Švicarci su svladali i Češku...

Izostanak najboljih igrača svijeta, koji se trenutno "bave" doigravanjem u NHL ligi, sjajno koriste švicarski hokejaši. Tako su i u trećem nastupu na prvenstvu upisali pobjedu, ovoga puta najuvjerljiviju, 5-2, protiv Češke.

Švicarska je nakon 30 minuta igre vodila s komotnih 2-0, no onda u svega šest minuta Česi dolaze do izjednačenja preko Jirija Hudlera. Rezultat 2-2 je stajao na semaforu do 46. minute susreta kada u razmaku od 14 minuta Švicarci zabijaju tri pogotka i upisuju treću pobjedu, drugu u regularnom dijelu utakmice.

U istoj je skupini (S) domaćin Švedska na jedvite jade pobijedio Bjelorusiju s 2-1, pogotkom Fredrika Petterssona u 52. minuti susreta.

Nakon nepotpuna tri kola Švicarska predvodi ljestvicu s 8 bodova, dok su Norvežani i Šveđani na diobi drugog mjesta sa šest bodova, no Norveška ima i utakmicu manje na svom kontu.

U skupini H je Slovačka u završnici utakmice nadoknadila zaostatak 1-2, te slavila golovima Tomasa Zaborskyja s 3-2 protiv Njemačke, dok je drugi domaćin SP Finska rutinski upisao pobjedu protiv autsajdera Francuske (3-1).

SP u hokeju, elitna divizija, 3.kolo:

Skupina H

Finska - Francuska 3-1
Slovačka - Njemačka 3-2

Redoslijed: 1. Finska 8 (tri utakmice), 2. Rusija 6 (-1), 3. SAD 6 (-1), 4. Slovačka 6, 5. Francuska 3, 6. Njemačka 1, 7. Austrija 0 (-1), 8. Latvija 0 (-1)

Skupina S

Švicarska - Češka 5-2
Švedska - Bjelorusija 2-1

Redoslijed: 1. Švicarska 8 (tri utakmice), 2. Norveška 6 (-1), 3. Švedska 6, 4. Kanada 4 (-1), 5. Bjelorusija 3, 6. Češka 3, 7. Slovenija 0 (-1), 8. Danska (-1)