Lindsey Vonn zlatna u Super G-u

Amerikanka Lindsey Vonn osvojila je zlatnu medalju u Super G-ju na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu i time još jednom potvrdila zašto je vodeća skijašica u Svjetskom kupu.

Ovo je treća medalja sa svjetskih prvenstava za Lindsey Vonn. Na prošlom SP u Areu bila je srebrna u spustu i Super G-ju.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Marie Marchand-Arvier (+0,34) kojoj je to prva medalja sa svjetskih prvenstava.

Do prve medalje došla je i Austrijanka Andrea Fischbacher, koja je osvojila broncu (+0,40).

Svjetska prvakinja u Super G-ju iz Area i Santa Caterine, Šveđanka Anja Paerson, izletila je sa staze i nije završila utrku.

Na današnjoj utrci nije bilo hrvatskih predstavnica, a muški Super G je na rasporedu sutra.