breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Liga prvaka: Zagreb slavio u Poljskoj

Pobjedom nad Wislom u Lacku Zagreb je dva kola prije kraja natjecanja praktički osigurao prolaz u drugi krug natjecanja, a u četvrtak će u izravnom sudaru s njemačkim Lowenom razriješiti pitanje pobjednika skupine.

U susretu četvrtog kola H skupine rukometne Lige prvaka Zagreb Croatia osiguranje je u Lacku pobijedio poljskog prvaka Wislu Plock 27:24 (16:12). Zagreb nakon četiri kola ima sedam bodova, dva više od Lowena koji će sutra igrati protiv Pick Szegeda.

Trijumf hrvatskog prvaka protiv Wilse je bio očekivana, posebice nakon što su Zagrebaši u prvom susretu u Domu sportova slavili sa čak 17 pogodaka razlike (34:17). Ovoga puta pobjeda nije bila toliko izražena, no skorašnji susret protiv Lowena je daleko važniji, pa nije bilo potrebe u Poljskoj 'stiskati gas' do kraja.

Zagreb je do pobjede došao bez i dalje ozlijeđenog Ivana Balića, no u sastav se vratio slovenski reperezentativac Ognjen Backovič. Wisla je tijekom cijelog susreta samo dva puta bila u vodstvu (1:0, 2:1), a nakon što je Zagreb u šestoj minuti došao do prve prednosti (3:2) u prvom dijelu više nije ispušta prednost. Tijekom prvog poluvremena Zagreb je imao i šest golova viška (10:16) no na odmor se otišlo sa četiri gola viška (16:12).

U nastavku utakmice domaćin je priprijetio, a serijom 4:0 je čak u 42. minuti stigao do izjednačenja 19:19, a potom i 20:20, no tada je Zagreb ubacio u višu brzinu i serijom 6:0 pobjegao na 26:20 i tako razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Na koncu je utakmica završila rezultatom 27:24.

U dvoboju petog kola Zagreb 13.11. gostuje u Njemačkoj protiv Rhein-Neckar Lowen, dok će dva dana kasnije u Mađarskoj snage odmjeriti Pick Szeged i Wisla Plock.