Liga prvaka: Loewen i Zagreb remizirali

Iako su rukometaši Zagreba vodili čak i 6 razlike u drugom poluvremenu na gostovanju kod favoriziranog Loewena, do kraja dvoboja Nijemci su uspjeli izvući bod, pogotkom Bijeleckog u posljednjim sekundama utakmice. Susret je završio 27:27.

Hrvatski rukometni prvak Zagreb CO otišao je na gostovanje u Njemačku bez prevelikih očekivanja. Protiv uglednog kluba bez Balića u postavi činilo se da izgledi za pobjedu nisu preveliki, no zapravo su se na terenu naši rukometaši pokazali kao bolja momčad i samo im je nesreća oduzela trijumf u ovoj utakmici.

Zagreb je na poluvremenu vodio s ugodnih 15:11, a u drugom dijelu još su povećali prednost u pojedinim trenucima i na šest razlike. Obrana Červarove momčadi funkcionirala je savršeno i Nijemci su izgledali izgubljeni.

Ipak, u posljednjih 15 minuta igrali su uglavnom domaći, koji su na silu i uz veliki pritisak na loše rumunjske suce dostigli prednost Zagrebaša uoči same završnice. Ipak, minutu i pol prije kraja Zagreb je imao igrača više i sedmerac kod rezultata 26:26, no Lazarov ga je promašio.

Dvadeset sekundi prije kraja Nijemci gube loptu, a Štrlek zabija za 27:26. Deset sekundi prije kraja neiskusni Štrlek radi prekršaj za isključenje i zatim Nijemci u posljednjem napadu pogotkom Bijeleckog zabijaju za konačnih 27:27. Fantastična završnica fantastične utakmice.

Ovaj remi znači da će i Zagreb i Loewen u drugu fazu natjecanja prenijeti dva boda, s obzirom da su remizirali i u prvoj utakmici u Domu športova.