Slalom: Jelušić na kraju 10., Fleiss tek 25. u Leviju

Njemačka 24-godišnja skijašica Maria Riesch pobjednica je prvog slaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa skijašica, koji se vozio u finskom Leviju...

Veliku borbu za pobjedu vodila je Riesch sa svojom najboljom prijateljicom u Svjetskom kupu, Amerikankom Lindsey Vonn. Bio je to obračun dvije najbolje skijašice iz prošle sezone. Vonn je tada bila ukupna pobjednica Svjetskog kupa, a Riesch druga u tom poretku, te najbolja u slalomu, a u toj disciplini bila je i svjetska prvakinja.

Riesch je bila vodeća nakon prve vožnje u Leviju sa 22 stotinke prednosti nad Vonn. Amerikanka je odlično odradila drugu vožnju, te uvjerljivo zasjela na prvo mjesto, a Riesch je na prolaznom vremenu izgubila 19 stotinki prednosti nad Vonn, ostale su joj samo tri. Ipak, u donjem dijelu staze je skijala još bolje, te je na kraju trijumfirala sa 8 stotinki prednosti pred američkom suparnicom.

Riesch je ubilježila svoju 12. pobjedu ukupno u Svjetskom kupu, a šestu u slalomu. Prošle sezone je osvojila četiri utrke u toj disciplini u Svjetskom kupu, a prvu pobjedu uopće u slalomu za Svjetski kup upisala je baš u Leviju 2004. godine.

Razloga za veselje imala je i domaća publika, budući da se na pobjedničko postolje popela i Tanja Poutiainen, osvajačica trećeg mjesta sa sekundom i 16 stotinki sporijim vremenom od pobjednice. Zanimljivo da je Maria Riesch s pobjedničkog postolja istisnula svoju mlađu sestru Susanne Riesch, koja je utrku završila na četvrtom mjestu, zaostavši za sestrom sekundu i 33 stotinke.

Ana Jelušić osvojila je deseto mjesto. Nakon prve vožnje je bila osma, a na kraju je malo pokvarila plasman. Imala je dvije sekunde i 91 stotinku sporije vrijeme od pobjednice. Nika Fleiss bila je nakon prve vožnje na 14. mjestu, no, na kraju na diobi 25. pozicije (+3.71), budući da je drugi ''lauf'' odradila znatno lošije. Treća hrvatska predstavnica Matea Ferk sa startnim brojem 72 nije uspjela završiti prvu vožnju.

Austrijska povratnica Marlies Schild, koja propustila cijelu prošlu sezonu zbog teškog loma lijeve noge, osvojila je šesto mjesto (+1.64).

U nedjelju će prvi slalom u novoj sezoni Svjetskog kupa odraditi i skijaši.