Popravio lošu prvu vožnju

Pobjeda Ligetyja, Kostelić i dalje vodeći u Svjetskom kupu

Ivica Kostelić je današnju veleslalomsku utrku Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori završio na 20. mjestu sa sekundom i 76 stotinki zaostatka za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetyjem i time zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugo mjesto pripalo je Švicarcu Didieru Cucheu (+0,19), a treći je bio Talijan Massimiliano Blardone (+0,34).

Današnji veleslalom bio je pun preokreta. Kostelić je jedva izborio drugu vožnju, jer je nakon prve utrke bio tek 30., a Austrijanac Benjamin Raich četvrti. Tada je bilo izgledno kako će Kostelić izgubiti vodeću poziciju u ukupnom poretku Svjetskog kupa od Raicha.

Kostelić je u drugoj vožnji startao prvi, pa je iskoristio dobre uvjete na stazi. Sa devetim vremenom druge vožnje znatno je popravio plasman, pa je na kraju završio na 20. mjestu. S druge strane Benjamin Raich katastrofalno je odvozio drugu vožnju, te je zauzeo tek 15. mjesto.

Od preostalih Kostelićevih suparnika u borbi za pobjedu u Svjetskom kupu Norvežanin Aksel Lund Svindal je osvojio šesto mjesto, a Francuz Jean-Baptiste Grange je završio na 27. poziciji.

Ivica Kostelić je vodeći u Svjetskom kupu od 25. siječnja nakon odvožene kombinacije u Kitzbuehelu. Sada ima 813 bodova, a slijedi Raich sa 785. Francuz Grange ima 775, Svindal 751, a Cuche 727 bodova.

Sutra skijaši voze slalom u Kranjskoj Gori. Kostelić je dosad imao dosta uspješnih slalomskih nastupa u slovenskom skijalištu, pobijedio je 2003., a prošle je sezone bio drugi.