Borba se nastavlja

Kostelić za stotinku bez postolja u Schladmingu, Hirscheru pobjeda!

Marcel Hirscher odnio je pobjedu u Schladmingu pred 50.000 navijača, a naš Ivica Kostelić je ostao bez postolja, ali i zadržao vodstvo u ukupnom poretku...

Izvrsnome austrijskom slalomašu Marcelu Hirscheru pripalo je prvo mjesto na noćnom slalomu Svjetskog kupa u Schladmingu, osmom od 11 slalomskih ove sezone.

Ivica Kostelić zauzeo je četvrto mjesto nakon što je nakon prve vožnje bio šesti, i osvojio 50 bodova. U ukupnom poretku za Veliki kristalni globus time je ispred Hirschera zadržao 80, a u slalomskom, za Mali kristalni globus, 135 bodova prednosti.

Hirscher je bio dominantan u prvoj vožnji, koju je završio sa 75 stotinki prednosti pred drugoplasiranim sunarodnjakom Marijem Mattom. U drugoj je sačuvao prednost odličnim skijanjem u završnoj fazi utrke. Bila je to njegova prva pobjeda u Schladmingu, četvrta slalomska i šesta ukupno ove sezone. Slavio je nakon što nije završio prethodne dvije slalomske utrke u Wengenu i Kitzbühelu, što je Kostelić itekako iskoristio.

Matt je na kraju u utorak na tradicionalno najposjećenijem natjecanju Svjetskog kupa završio treći, dok se na drugo mjesto probio Talijan Stefano Gross. Nakon prve vožnje sedmoplasirani 25-godišnji skijaš ostvario je time rezultat karijere.

Do rezultata karijere došao je i 28-godišnji Japanac Naoki Yuasa, koji je natjecanje završio na petom mjestu nakon što je nakon prve vožnje bio 14.

Kostelić je po ulasku u cilj, završivši na drugom mjestu iza Grossa, pokazao očigledne znakove zadovoljstva. Četvrto mjesto u Schladmingu djelidba je njegova trećeg najboljeg rezultata postignutog u tom austrijskom zimovalištu. Dva je puta, 2009. i 2002., završavao na trećem mjestu.