Veleslalom u Beaver Creeku

Kostelić ostao bez druge vožnje, Ligety slavio

Američki skijaši zauzeli su prva dva mjesta u veleslalomskoj utrci Svjetskog kupa u domaćem im Beaver Creeku. Slavio je Ted Ligety ispred Bodea Millera...

Ligety je do druge ovosezonske veleslalomske pobjede došao na suveren način, sa sekundom i 32 stotinke prednosti nad Millerom. Treće je mjesto zauzeo Austrijanac Marcel Hirscher sa sekundom i 82 stotinke zaostatka.

Bila je to ujedno Ligetyju četvrta uzastopna veleslalomska pobjeda, što nije uspjelo nikome od Alberta Tombe 1991. godine. Ukupno je to Amerikancu bila 19. pobjeda u Svjetskom kupu, a sve ih je ostvario u veleslalomu. Veteranu Milleru je drugo mjesto bio prvi plasman na postolje u veleslalomu nakon šest i pol godina.

Podsjećamo, Ivica Kostelić nije uspio izboriti drugu vožnju budući je završio tek 31. u prvoj vožnji s 3.24 sekunde zaostatka za Ligetyjem. Hrvatski je skijaš tako Beaver Creek napustio bez osvojenog boda u tri utrke vožene u tri dana. U spustu je ranije završio 42., a u superveleslalomu 31.

U ukupnom poretku i dalje vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal, dok je Ligety skočio na drugo mjesto. Kostelić je u ukupnom poretku 22. s 82 boda, dok je u veleslalomu 19. s 24 boda. (TS)