Slalomski spektakl

FOTO Hirscher opet kralj Sljemena: Zubčić i Kostelić ušli među 20!

Novu dozu dominacije austrijskog majstora slaloma vidjeli smo na Sljemenu.

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je slaloma Svjetskog kupa koji se na Sljemenu održao pred više od 15.000 gledatelja. Treći je ovo put zaredom da najbolji svjetski skijaš pobjeđuje u Hrvatskoj, nakon 2012. i 2013. godine.

FOTO Sjajna atmosfera na Sljemenu: Više od 15.000 gledatelja!

Drugo mjesto osvojio je vodeći slalomaš ove sezone, Nijemac Felix Neureuther, dok se trećim mjestom po prvi put na postolje u karijeri popeo Norvežanin Sebastian-Foss Solevaag.

Od šest hrvatskih predstavnika dvojica su uspjeli ući u drugu vožnju. Ivica Kostelić je postigao najbolji rezultat sezone u Svjetskom kupu osvajanjem 18. mjesta dok je Filip Zubčić, sa startnim brojem 57, prvi put u karijeri osvojio slalomske bodove u Svjetskom kupu.

Od preostale četvorice naših skijaša Natko Zrnčić-Dim (startni broj 69) bio je 39. (+4.01), Elias Kolega (80) plasirao se na 47. (+5.49), a Istok Rodeš na 48. mjesto (+5.85). Matej Vidović, koji je startao 65., nije uspio završiti prvu vožnju.

Utrka na Sljemenu donijela je promjene u poretku Svjetskog kupa. Hirscher je s ovih 100 bodova preuzeo vodstvo u ukupnom poretku od Norvežanina Kjetila Jansruda kojem sada bježi 52 boda dok istovremeno u borbi za slalomski globus zaostaje svega četiri boda za Neureutherom.

Za ovakvim raspletom dosta može žaliti iznenađenje prve vožnje, Amerikanac David Chodounsky, koji je sa startnim brojem 26 prigrabio treću poziciju, da bi u drugoj vožnji pogriješio u donjem dijelu staze i ostao bez plasmana.