Pobjeda Walchhofera

Kostelić i Zrnčić-Dim među najgorima u spustu

Naši skijaški reprezentativci Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim nisu se proslavili na danas voženom spustu u Val Gardeni. Sa ogromnim zaostatkom od preko 4 sekunde za pobjednikom Walchhoferom, obojica su zauzeli samo dno poretka skijaša.

Austrijanac Michael Walchhofer obranio je titulu najboljeg spustaša talijanske Val Gardene drugom pobjedom zaredom na ovom skijalištu. Iza izvrsnog Austrijanca drugo je mjesto zauzeo Amerikanac Bode Miller, a treće Kanađanin Many Osbourne Parady.

Hrvatski skijaši vozili su ovaj put očajno. Vjerojatno je problem bio i u loše servisiranim skijama, jer su sva trojica završili na samom dnu. Kostelić je startao s brojem 31 i u cilj ušao kao 31., s 4.86 sekunde zaostatka. Činilo se da će Ivica zauzeti posljednje mjesto na ovom spustu, no ipak ga je uspio nadmašiti Natko Zrnčić Dim s brojem 38, koji je zaostao više od 6 sekundi za Walchhoferom. Tin Široki se pridružio sivilu sa svojih 5 sekundi zaostatka.

Srećom, Zrnčić-Dima od zadnjeg mjesta spasio je posljednji natjecatelj na startu, Belgijanac Van Buynder, koji je zaostao čak 12 sekundi. Na kraju je Kostelić završio kao 51., Široki 53., a Zrnčić-Dim 55. od 56 skijaša.

Sutra se u talijanskoj Alta Badiji vozi muški veleslalom, pa očekujemo nešto bolje vijesti od ovih današnjih.

U ženskoj konkurenciji 17-godišnja Lara Gut došla je do prve pobjede u karijeri na superveleslalomu u St. Moritzu.

Mlada švicarska skijašica je do trijumfa stigla s rezultatom 57.38, druga je bila sunarodnjakinja Fabienne Suter (58.01), dok je treće mjesto osvojila Talijanka Nadia Fanchini (58.25). Svjetska prvakinja i pobjednica jučerašnje super-kombinacije Šveđanka Anja Parson (58,39) bila je četvrta, a petu poziciju zauzela je Austrijanka Nicole Hosp (58.43).