Svjetski kup u Lake Louiseu

Kostelić i Zrnčić-Dim bez bodova u superveleslalomu

Hrvatski skijaši Natko Zrnčić-Dim i Ivica Kostelić ostali su bez bodova na prvom superveleslalomu sezone Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu na kojem je pobijedio Norvežanin Kjetil Jansrud.

Zrnčić-Dim je sa startnim brojem 49 zauzeo 37. poziciju s 2.34 sekunde zaostatka za pobjednikom Jansrudom, dok je Kostelić sa startnim brojem 45. bio 39. s 2:31 sekundi zaostatka. U Lake Louiseu je ponovno bilo vrlo hladno, s temperaturom od -20 stupnjeva, kao i u subotu kada je Kostelić u spustu bio 30. i osvojio svoj prvi bod ove sezone.

Jansrud je nakon spusta pobijedio i na super-G utrci s 29 stotinki sekunde bržim vremenom od Austrijanca Matthiasa Mayera i 31 od Talijana Dominika Parisa. Olimpijski prvak u ovoj disciplini Jansrud vodi i u ukupnom poretku s 216 bodova ispred branitelja naslova Marcela Hirschera (180) i Nijemca Fritza Dopfera (120).