Sjajna utakmica

Konačno se otvorilo: Rapsodija Medveščaka protiv Olimpije!

Hokejaši Medveščaka su u prepunoj Areni deklasirali slovensku Olimpiju, iako je u prvoj trećini bilo tek 0-0...

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u zagrebačkoj Areni ljubljansku Olimpiju s 5-2 (0-0, 3-1, 2-1) u ogledu pretposljednjeg, 43. kola EBEL lige.

Bila je to peta uzastopna utakmica ''medvjeda'' u Areni i treća pobjeda, nakon slavlja protiv Jesenica i KAC-a, dok su od Albe Volan i Villacha igrači zagrebačke momčadi gubili u produžetku.

Protiv Olimpije su ''medvjedi'' zabili prva dva gola u 22. minuti, u rasponu od samo 23 sekunde, a strijelci su bili Frank Banham i Ryan Kinasevich. Matej Hočevar je u 26. minuti smanjio na 2-1, da bi najbolji strijelac hrvatskog kluba Kinasevich svojim drugim pogotkom u 39. minuti, ovoga puta s igračem više, osigurao dva gola prednosti uoči zadnjeg perioda. Matt Siddall je odmah na početku treće trećine povećao prednost na 4-1, Erik Pance je u 49. minuti zabio drugi gol za ''zmajčeke'', a konačni rezultat postavio je Andy Sertich u 54. minuti.

Medveščak je tako u četvrtom međusobnom ogledu s Olimpijom ove sezone upisao treći uzastopnu pobjedu.
Budući da je RB Salzburg kao domaćin pobijedio Graz sa 6-3, Medveščak je zadržao jedan bod prednosti pred Salzburgom na drugom mjestu na ljestvici. Upravo će Salzburg biti gost Arene u petak, kada ćemo saznati hoće li Medveščak na kraju biti drugi ili treći na ljestvici uoči doigravanja.