Umalo šok nad šokovima

'Klokani' propustili povijesnu priliku: Srbi se provukli među četiri!

Srpski vaterpolisti izvukli su se iz ponora i pobijedili Australce s 11-8 u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Londonu. "Klokani" će dugo žaliti za propuštenom prilikom...

Vodila je Australija s 8-5 tri i pol minute prije kraja treće četvrtine, ali do kraja utakmice više nije uspjela zabiti pogodak. Momčad Johna Foxa u prvoj je polovici utakmice lakoćom pronalazila i iskorištavala rupe u srpskoj obrani, a vratar Slobodan Soro malo je toga obranio. Rezultat je nakon dvije četvrtine bio 7-4 i činilo se da je na pomolu velika senzacija.

Srbija je u posljednji dio igre ušla s dva pogotka zaostatka (8-6), ali izabranici Dejana Udovičića su na vrijeme došli k sebi, u zadnjih osam minuta slavili s 5-0 i prošli u polufinale u kojem će igrati protiv Italije ili Mađarske. S tri je gola Srbe u današnjoj utakmici predvodio Filip Filipović.

Reprezentacija Crne Gore u prvom je četvrtfinalnom dvoboju dana svladala Španjolsku s 11-9 i u polufinalu će igrati protiv boljeg iz ogleda Hrvatske i SAD-a. Vatrena prva četvrtina završila je rezultatom 4-4, ali nakon toga su Crnogorci preuzeli kontrolu i do poluvremena poveli sa 7-5. Aleksandar Ivović je nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini povećao prednost svoje momčadi na 8-5 i povratka za Španjolce više nije bilo. U zadnju su dionicu ušli s četiri gola minusa (10-6) i do kraja su uspjeli tek ublažiti poraz. Boris Zloković je s četiri pogotka bio najbolji kod Crnogoraca. (TS)