Deseta medalja

Hrvatska se iz Srbije vraća s broncom: Srbi izašli po medalje u šajkačama!

Hrvatska rukometna reprezentacija u borbi za treće mjesto na Euru u Srbiji pobijedila je Španjolsku sa 31:27...

Nakon velikog fizičkog i emocionalnog pražnjenja u polufinalnom porazu od Srbije, "kauboji" su smogli snage odigrati još jednu odličnu utakmicu. Bez većih problema svladali su Španjolsku koja im je nanijela poraz u prvom dijelu natjecanja po skupinama.

Najbolji strijelci u redovima hrvatske reprezentacije bili su  Blaženko Lacković i Ivan Čupić sa sedam pogodak, Igori Vori postigao je šest pogodaka uz stopostotni učinak, a Marko Kopljar četiri, dok je Mirko Alilović upisao deset obrana od 35 udaraca na njegova vrata.

Kod Španjolaca najefikasniji bio je Daniel Sarmiento sa sedam pogodaka, Iker Romero postigao je šest, a Victor Tomas četiri pogotka, dok je Hombrados imao osam obrana.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i već u 15. minuti imala je vodstvo od pet razlike, bilo je 9:4 za izabranike Slavka Goluže. Međutim, na poluvrijeme su "kauboji" otišli sa samo golom prednosti (13:12). Već početkom drugog dijela Hrvatska ponovno podiže vodstvo, u 41. minuti bilo je 21:16 .

Nakon serije sedmeraca, Španjolci su u posljednjih desetak minuta utakmice u dva navrata smanjila na -2. Ključni trenutak utakmice dogodio se četiri minute prije kraja susreta, kada je Alilović kod rezultata 26:24 obranio sedmerac, a Ivan Čupić iz kontre postigao pogodak za nedostižnih 27:24.

U tom trenutku Španjolci su se u potpunosti raspali, pa je na kraju završilo 31:27 za Hrvatsku. "Kauboji" se iz Srbije vraćaju s brončanom medaljom, to je ukupno deseto odličje hrvatske reprezentacije na velikim natjecanjima. Na kraju kažimo da je hrvatski reprezentativac Marko Kopljar izabran u najbolju sedmorku turnira.

Na dodjelu medalja hrvatski rukometaši su stigli s dvije zastave, a uz velike zvižduke cijele dvorane zapjevali su: ''Zovi, samo zovi, svi će sokolovi za Te život dati...''

S druge strane, srpski reprezentativci izašli su po srebrnu medalju sa šajkačama na glavi te su dobili aplauz 20-ak tisuća navijača.

-------------------------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice:

60' Kraj utakmice, Hrvatska je pobijedila 31:27 i osvojila brončanu medalju na Euru u Srbiji,

59' Vuković diže na 31.26.

58' Vori zabija za 30:26.

57' Čupić diže na tri razlike, 29:26.

56' Još jedan sedmerac za Španjolsku, ali Alilović brani.

56' Novi sedmerac za Španjolsku, Garcija postiže pogodak. Hrvatska gubi loptu u napadu.

55' Ninčević ponovno diže na +3. Bio je to četvrti pogodak Ninčevića.

54' Romero iz sedmerca pogađa gredu, no Španjolci hvataju loptu i iz drugog napada zabijaju za 27:25.

54' Vori podiže na +3. Sada je 27:24 za Hrvatsku.

53' Novi sedmerac za Španjolsku. Losert će pokušati zaustaviti Romera, no bez uspjeha. 26.24 za Hrvatsku.

51' Hrvatska gubi loptu, u kontri Horvat radi prekršaj za sedmerac na Ugaldeu. Romero je siguran, 26:23 za Hrvatsku.

49' Ninčević diže na 26:21, Španjolci smanjuju na 26.22.

48' Kopljar zabija s devet metara za 25:20, Španjolci odmah smanjuju na 25:21. Bio je možda prekršaj na Vukoviću.

47' Čupić je zabio za 24:19, no Španjolci smanjuju na 24:20.

45' Hrvatska vodi 23:18, dvije minute isključenja za Ninčevića i sedmerac za Španjolsku.  Alilović brani, no lopta se odbija do Romera koji iz drugog pokušaja zabija.

41' Hrvatska je ponovno na +5, drugi pogodak na utakmici postigao je Ivano Balić. Hrvatska vodi sa 21:16.

39' Španjolci smanjuju na 20:17.

38' Čupić je ponovno siguran iz sedmerca, sada je +4 za Hrvatsku.

36' Čupić iz sedmerca diže na 18:15. Bio je to treći pogodak Čupića na utakmici.

35' Hrvatska vodi 17:15. Lacković je zabio svoj sedmi pogodak. Opet žestok prekršaj na Voriju, Hrvatska ima loptu.

32' Vori je zabio za +2 Hrvatske, no ostao je ležati na parketu. Čini se da je dobio udarac u glavu. Umjesto Vorija ulazi Musa.

31' Na početku drugog dijela Španjolci su izjednačili, a Hrvati odmah u idućem napadu vratili vodstvo. Sada je 14:13 za Hrvatsku.

31' Na izlasku iz svlačionice srušio se Jakov Gojun. Liječnici su mu odmah ukazali prvu pomoć.

30' Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi 13:12.

29' Španjolci su smanjili na 13:11, pa zatim na 13:12.

29' Španjolci smanjuju na 13:10, a Hrvatska gubi loptu.

28' Opet Lacković, 13:9 za Hrvatsku.

27' Lacković zabija svoj četvrti pogodak. Španjolci uzvraćaju pa je sada 12.9.

26' Španjolci već u idućem napadu smanjuju na 11:8.

26' Kopljar postiže svoj drugi pogodak i diže na 11:7.

25' Lacković puca preko gola, no Španjolci rade korake u napadu. Lopta je opet za Hrvatsku.

23' Španjolska ima napad i smanjuje na 10:7.

22' Hrvatska s igračem manje, ali Alilović brani zicer.

20' Hrvatska vodi 10:5 i ima napad.

15' Čupić zabija iz sedmerca za 9:4.

7' Nakon sedam minuta igre, Hrvatska vodi 5:3.

Nakon što je osvojila ukupno tri zlata, pet puta srebro i jednom broncu, Hrvatska ima priliku doći do desete medalje na velikim natjecanjima.