U Graz i Beč ići će kolone navijača

Kauboji sljedeće godine jašu kroz Austriju

Rukometaši Hrvatske uspješno su odradili još jedan kvalifikacijski ogled za Europsko prvenstvo, te su se pobjedom protiv Slovačke 34-21 (17-11) plasirali u Austriju.

Europsko prvenstvo će se održati 2010. godine u Austriji, a Hrvatska će tamo pokušati otići korak naprijed u odnosu na posljednje prvenstvo u Norveškoj. Tada je Danska pobijedila Hrvatsku u finalu 24-20, dok je brončanu medalju osvojila Francuska.

Protiv Mađarske u nedjelju je bilo daleko teže, no tri dana kasnije Slovačka je gotovo šaptom pala u Zadru protiv hrvatskih rukometaša. Neizvjesnost je trajala tek tijekom uvodnih pet-šest minuta. Slovačka je vodila 3-2, ali nakon toga je krenula žestoka igra Hrvata koji su napravili seriju (5-1) i nakon toga samo povećavali prednost.

Poluvrijeme je završilo s plusom od šest pogodaka (17-11), a u nastavku je uskoro bilo i deset pogodaka viška za Hrvatsku, čime je sva neizvjesnost isparila iz zadarske dvorane. Najefikasniji su bili Duvnjak sa devet, Bičanić sa pet, te Zrnić i Horvat sa po četiri pogotka, dok je Slovake, koji su upisali i peti uzastopni poraz u susretima protiv Hrvatske, predvodio Petko sa šest pogodaka.

U posljednjem kolu Hrvatska igra na gostovanju u Grčkoj.