Devet pogodaka Čupića

Kauboji ostali stopostotni: U Varaždinu pao i Island!

Na prvom su mjestu ljestvice olimpijski kvalifikacijski turnir četiriju reprezentacija u Varaždinu završili hrvatski rukometaši. U posljednjem su, trećem kolu, nadigrali Island 31-28 (18-15)...

Pobjeda izabranika Slavka Goluže niti u jednom trenutku utakmice, igrane u poprilično revijalnom tonu, nije dolazila u obzir. Od trenutka kada je Domagoj Duvnjak zabio za 5-4 u desetoj minuti, Hrvatska više nije gubila vodstvo. Tijekom drugog poluvremena u više je navrata bilo +6 za Hrvatsku, posljednji put 29-23.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Ivan Čupić s devet pogodaka, od čega je četiri puta zabio iz sedmeraca. Šest je golova zabio Damir Bičanić, a četiri Blaženko Lacković. Trojica hrvatskih vratara obranili su 15 udaraca, od čega Mirko Alilović 12. Skinuo je dva od tri sedmerca koje su mu pucali Islanđani.

Najbolji strijelac u gostujućim redovima bio je kružni napadač Gudjon Valur Sigurdsson s osam pogodaka. Po pet su zabili Atlason i Olafsson.

Iz varaždinske skupine plasman na Olimpijske igre u London izborio je još i drugoplasirani Island, koji će u britanskoj prijestolnici braniti srebrnu medalju iz Pekinga. (TS)