Briljirali Horvat i Csaszar

Infarktna završnica: Bičanić nakon 'cepelina' promašio pobjedu!

U posljednjem, rezultatski beznačajnom susretu 3. kola drugog kruga na Europskom rukometnom prvenstvu u Srbiji, Hrvatska je remizirala s Mađarskom 24-24...

Bila je to utakmica u kojoj je hrvatski izbornik Slavko Goluža dao priliku igračima koji u dosadašnjem dijelu prvenstva nisu imali veliku minutažu, pa tako Mirko Alilović, Ivano Balić, Blaženko Lacković, Ivan Čupić i Manuel Štrlek nisu uopće zaigrali.

Hrvatska je loše otvorila susret i dopustila protivnicima da povedu 3-0. Imali su Mađari prednost i do četiri gola tijekom prvog poluvremena, a kako se bližio njegov kraj "kauboji" su ipak posložili igru, te se na odmor otišlo s minimalnim zaostatkom (12-13).

U nastavku je Hrvatska uspjela preokrenuti rezultat, a u 32. minuti golom Denisa Buntića prvi puta i povesti 14-13. Golom Zlatka Horvata u 36. minuti Golužini izabranici bježe na tri gola razlike i činilo se da bi susret mogli i prelomiti. No, Mađari se trima golovima Csaszara vraćaju u egal, tako da se ulazi u tijesnu završnicu. Ondje je Hrvatska imala i priliku za pobjedu, no u posljednja dva napada udarce Denisa Buntića i Damira Bičanića zaustavio je okvir gola.

Uvjerljivo najefikasniji igrač hrvatske reprezentacije bio je Horvat s 11 golova, dok je Buntić pet puta tresao suparničku mrežu. Venio Losert je na vratima zaustavio 11 udaraca. S druge strane kod Mađara je Gabor Csaszar utrpao čak 14 golova.

Od ranije je bilo poznato da je Hrvatska skupinu završila na drugom mjestu iza Španjolske i da će u polufinalu u petak igrati protiv Srbije.

U skupini I Srbija je u za sebe rezultatski također nevažnom susretu izgubila od Makedonije 22-19. Pobjedničku momčad predvodio je sjajni bivši igrač Zagreba Kiro Lazarov s 10 golova, dok je kod Srba najefikasniji bio Marko Vujin

Izbornik hrvatske reprezentacije Slavko Goluža:

„Mađari su odigrali dobru i korektnu utakmicu. Nije im bilo lako vratiti se nakon dva poraza, ali igrali su vrlo dobro protiv nas. Čestitke i mojim igračima jer je trebalo smoći snage nakon one borbe s Francuskom, trebalo je vremena i koncentracije da se oporavimo i odigramo ovakvu utakmicu. Ušao sam sa sasvim drugačijom momčadi i želio sam malo rasteretiti one igrače koji imaju najveću minutažu. Bilo je malo pogrešaka i gubili smo malo koncentracije u obrani, ali i napadu. Kada je protivnik bio pasivan nismo se uspjeli odlijepiti, ali sve u svemu, misli su bile negdje drugdje, na onome što nas čeka. Iskrene čestitke za ovo sada i okrećemo se najvažnijoj utakmici.“

Zlatko Horvat:

„Ušli smo u utakmicu ipak psihički malo prazniji. Bilo nam je teško jer smo jučer igrali onako važnu i tešku utakmicu i naravno razmišljali smo o onome što nas tek čeka. Nismo imali koncentraciju, odigraš dobro pola minute i onda nam nekako padne koncentracija u obrani. Ali opet je ok, važno je za nas koji manje igramo da nismo izgubili kako ne bi izgubili samopouzdanje. Sada se okrećemo polufinalu.“

Mađarski izbornik Mocsai Lajos nakon utakmice je rekao:

„Čestitke za obje momčadi na dobroj utakmici i na kraju neriješenom rezultatu. Bila su vrlo izjednačena poluvremena. Mi smo morali biti čvrsti u obrani i nastojali smo čuvati njihove igrače najbolje što smo mogli. Sve u svemu, zadovoljan sam, bilo je teško kontrolirati utakmicu i čak u ovom zadnjim sekundama u kojima ipak nismo uspjeli iz posljednje akcije zabiti za pobjedu. Svim igračima treba odati počast na zalaganju i trudu i mislim da smo puno napredovali u odnosu na posljednje Europsko prvenstvo i ovo će nam biti dobra baza za dodatne kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu.“

skupina II:

Francuska - Island 29-29

Španjolska - Slovenija 35-32

Hrvatska - Mađarska 24-24 (12-13)

Redoslijed: 1. Španjolska 9, 2. Hrvatska 7, 3. Slovenija 4, 4. Mađarska 4, 5. Island 3, 6. Francuska 3.

----------------------------------------------------------------------------------

60' Damir Bičanić umalo je iz "cepelina" donio pobjedu Hrvatskoj nekoliko sekundi prije kraja utakmice, no nije imao sreće, pogodio je gredu, a možda su suci mogli dosuditi sedmerac. Mađari iz kontre nisu uspjeli zabiti, pa je završilo 24:24.

60' Hrvatska ima napad za pobjedu 37 sekundi do kraja utakmice. Rezultat je 24:24.

57' Horvat zabija za 24:23, postigao je do sada 11 pogodaka i ima 73 posto realizacije. Briljantno!!!

56' Csaszar postiže svoj 14 pogodak u ovoj utakmicu. Sada je 23:23.

55' Kopljar postiže pogodak za vodstvo Hrvatske 23:22.

53' Horvat postiže svoj deveti pogodak i izjednačuje na 21:21.

50' Mađarska je povela 21:20, Hrvatska ima napad.

46' Mađarska je izjednačila, no Hrvatska je preko sjajnog Horvata ponovno povela 20:19. Mađari napadaju s igračem manje i izjednačuju golom Csaszara. Sada je 20:20.

44' Hrvatska vodi 19:18 i ima napad, ali i igrača manje.

37' Mađari iz sedmerca smanjuju na 17:16.

33' Najprije je Buntić zabio za prvo vodstvo Hrvatske, a Horvat je potom povećao na 15:13. Bio je to sedmi pogodak Horvata.

31' Na početku drugog dijela Horvat je izjednačio na 13:13.

30' Mađari povisuju na 13:11., a Horvat u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjuje na 13:12.

28' Hrvatska je u međuvremenu smanjila na 12:11 i ima napad, no suci sviraju prekršaj u napadu.

21' Mađari vode 11:8, Hrvatska ima napad.

16' Horvat je iz sedmerca smanjio na 8:5.

8' Mađarska je povela 4:1.

5' Mađari vode 3:0, Hrvatska ima napad i Horvat smanjuje na 3:1.

4' Mađarska je povela 2:0 i ima napad.

1' Utakmica je počela. Prvi napad ima Hrvatska, koja će bez obzira na ishod utakmice s Mađarskom igrati u polufinalu Europskog prvenstva protiv Srbije.