I to bez Balića!

Kakva senzacija: Zagreb prvi put u povijesti pobijedio veliku Barcu!

Rukometaši Zagreba došli su do prve, povijesne pobjede protiv Barcelone. Prvak Europe pobijeđen je na svom terenu, i to bez Ivana Balića!

Bilo je 30-29 za momčad Ivice Obrvana.

Zagrebaši su od samog početka utakmice igrali čvrsto u obrani i efikasno u napadu, te nisu dopuštali Barceloni da se značajnije odvoji. Nakon početnog minusa od dva do tri gola, Zagreb je počeo polako sustizati rezultat, te ga je do kraja prvih 30 minuta dostigao i prestigao. Vodili su momci Ivice Obrvana na poluvremenu 15-14.

Nastavak je donio još bolju igru Zagreba koji je u jednom trenutku imao i velika tri pogotka prednosti protiv moćne Barcelone. U posljednju minutu susreta ušlo se s minimalnom prednošću hrvatskih prvaka (30-29), a 30 sekundi prije kraja Obrvan je pozvao minutu predaha.

Nakon kratkog dogovora akcija je dogovorena, ili je barem tako ispala, za šut najboljeg Zagrebovog strijelca Kopljara koji je pogodio vratnicu, a lopta se od leđa vratara Šarića odbila u gol-aut. Barcelona je imala osam sekundi za posljednji napad, ali je šut mađarskog reprezentativca Nagyja blokirao David Špiler i Zagreb je počeo slaviti.

Najbolji strijelci kod Zagreba bili su Marko Kopljar sa sedam pogodaka, Zlatko Horvat sa šest, Josip Valčić s pet i Manuel Štrlek s četiri. Kod domaćina je Rutenka bio strijelac njih osam.

Zagreb u posljednjem kolu skupine A u svojoj dvorani dočekuje švicarski Schaffhausen 25. ovog mjeseca. (TS)