Europsko prvenstvo U20

Hrvatski juniori svladali Norvešku: Sutra za polufinale sa Španjolcima!

Hrvatska reprezentacija odlično je startala u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva u Turskoj. Naši juniori slavili su protiv Norveške 31:23 i tako ostali u igri za plasman u polufinale...

Nije sve funkcioniralo kod Hrvatske u prvom poluvremenu. Opet su momci Silvija Ivandije prikazali slabu igru u obrani, a ovoga puta i ne baš pretjeranu učinkovitost u napadu. Norvežani su u jednom trenutku imali i +5 (13:8), ali srećom hrvatski rukometaši do odlaska na odmor smanjuju na prihvatljivih -1.

Hrvatska u nastavku dodaje još malo gasa i odlazi na 23:17, što znači da su 'mini Pakleni' napravili fantastičnu seriju 15:4 nakon onih neugodnih 8:13. Završilo je na kraju osam razlike za Hrvatsku, a u strijelce se upisalo čak deset igrača. Najraspoloženiji su bili Stipe Mandalinić s devet pogodaka, te pivot Teo Čorić koji je zabio osam golova iz isto toliko pokušaja. Po tri zgoditka dodali su Kaleb i Šime Ivić, a vratar Filip Ivić imao je 12 obrana.

U drugom dvoboju naše skupine Španjolci su se lako obračunali s Portugalom (27:17), upisavši četvrtu pobjedu na turniru. Španjolska uoči zadnjeg kola ima četiri boda, Portugal i Hrvatska po dva, dok je Norveška bez boda.

Iako postoje razne kombinacije po kojima bi Hrvatska u polufinale možda mogla i remijem, a čak i porazom protiv Španjolske, najsigurnije bi bilo upisati pobjedu. Hrvatski juniori definitivno su u stanju ugrabiti dva boda u ključnoj utakmici, koja je na rasporedu sutra (srijeda) u Eskisehiru, s početkom u 16 sati.

HRVATSKA – Norveška 31:23 (15:16)

F. Ivić, Prezelj; Tokić 2, Bačić 1, Buvinić 1, Š. Ivić 3, Kaleb 3, Obranović 2, Smojver 2, Horvat, Sršen, Pavlović, Vranković, Čorić 8, Šušnja, Mandalinić 9.

Izbornik: Silvio Ivandija.