Odličan uspjeh

Jug, Mladost i Primorje u četvrtfinalu Eurolige!

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti i riječkog Primorja EB pridružili su se Jugu CO u četvrtfinalu Lige prvaka. Sve tri hrvatske momčadi osigurale su plasman među osam najboljih na Starom kontinentu nakon samo četiri kola...

Jugaši su u 4. kolu skupine B kao gosti svladali Vojvodinu s 11-7. Dubrovčani su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist s 4-2. Do poluvremena su već u svojim rukama (7-3) imali veliku prednost koju su do kraja rutinski sačuvali. Novosađani su imali velikih problema s iskorištavanjem igrača više, realizirali su samo jednu takvu situaciju, što ih je na koncu skupo stajalo.

Nikola Janović postigao je tri pogotka za Jug, a po dva su dodali Nikola Sutić i Pavo Marković. Milutin Mitrović je s dva gola bio najefikasniji kod Vojvodine.

Jug nakon četiri kola ima maksimalnih 12 bodova i više ne može ostati bez plasmana u četvrtfinale za koji se kasnije uspješno izborila zagrebačka Mladost koja je na gostovanju kod njemačkog Spandaua u Berlinu slavila s 9-3 na krilima sjajnog Josipa Pavića na vratima.

''Žapci'' sada na kontu imaju tri pobjede i devet bodova i potpuno su nedostižni Spandauu i Vojvodini. U posljednja će se dva kola boriti s Jugom za prvo mjesto u skupini.

Primorje je u 4. kolu skupine A u Rijeci bilo bolje od Olympiacosa sa 6-5. Baš kao i Jug, momčad Zorana Roje ima maksimalan učinak od četiri pobjede i mjesto u četvrtfinalu joj više ne može pobjeći.

Primorje je nakon tri četvrtine vodilo s 5-2, ali Grci su se u posljednjoj dionici približili na samo pogodak zaostatka. Ipak, više od toga nisu mogli, pobjeda je ostala na Kantridi. Po jedan su pogodak za Riječane postigli Buljubašić, Daniel i Denes Varga, Muslim, Krapić i Garcia.