Vaterpolska LP

Jug uvjerljivom pobjedom izborio Final Four u Beogradu

Vaterpolisti Juga izborili su završni turnir (Final Four) Lige prvaka, nakon što su još jednom, ovoga puta u Dubrovniku, razbili turski Galatasaray (18-3)...

Baš kao i u prvoj utakmici koja je završila pobjedom u Turskoj 12-5, Jug je ponovno bio neprikosnoven, te je uvjerljivom 18-3 pobjedom izborio Final Four u Beogradu.

Turski se sastav "držao" samo u prvoj četvrtini kada je postigao 66 posto svojih pogodaka na današnjoj utakmici, no nakon toga je ostao na još samo jednom golu u preostale tri četvrtine.

Ivović je postigao četiri pogotka, Bošković tri, Janković, Joković, Azevedo, Marković i Dobud po dva, te Karač jedan. Kod gostiju je Pasković zabio dva i Smith jedan.

Jug će na završnom turniru u Beogradu, koji se održava od 30. svibnja do 1. lipnja, u polufinalu igrati protiv domaćina Partizana, koji je u dvije utakmice prošao ruski Spartak. (TS)