I krv u bazenu

Jug 'razbio' Mladost i uzeo Kup

Na svom su terenu u bazenu na Gružu Jugaši došli do svog šestog Kupa Hrvatske. Učinili su to razbivši vječnog rivala Mladost koja se u Zagreb vraća pobijeđena, ali i ponižena.

U finalnoj utakmici Hrvatskog vaterpolskog kupa vaterpolisti dubrovačkog Juga pred tri i pol tisuće gledatelja pobijedili su momčad zagrebačke Mladosti sa 16:8 po četvrtinama 3:2, 5:3, 4:2, 4:1. Bio je to deseti sudar dviju naših najboljih momčadi u završnicama Kupa, a Dubrovčani sada u tim omjerima vode sa 6:4.

Utakmica je bila kvalitetna i izjednačena do 15 minute kada Fran Paškvalin radi grubi faul nad centrom Juga Nikšom Dobudom kojem je razbio arkadu. Zbog toga je dosuđen peterac kojeg je Miho Bošković pretvorio u vodstvo domaćih od 8:4, a Mladost je kažnjena sa igranjem četiri minuta s igračem manje.

Taj period igre momčad Ozrena Bonačića čak je i dobro odradila jer je za vrijeme kazne samo Joković uspio postići zgoditak. Dokraja utakmice Zagrepčani nisu uspjeli pronaći protuigru za razigrane Dubrovčane, a vrhunac dekoncentracije Mladosti bio je pogodak Jokovića koji je vratar Pavić primio s polovice plivališta.

Pehar osvajaču Kupa vaterpolistima Juga uručio je predsjednik HVS-a Perica Bukić.